Pani Justyna Rapicka ai??i?? dziennikarka Polskiego Radia w Zielonej GA?rze zostaAi??a wyrA?A?niona przez Komendanta GAi??A?wnego PSP, Szefa OCK za reportaA? ai??zMuzeum poA?arnictwa w Rakoniewicachai??? w 8 ogA?lnopolskim konkursie radiowym pt.: ai??zStraA?acy ochotnicy ai??i?? nie tylko gaszAi??ai???.

Na aktualnAi?? VIII edycjAi?? konkursu ai??i?? 32 dziennikarzy radiowych z 14 rozgAi??oAi??ni Polskiego Radia nadesAi??ano 70 reportaA?y dA?wiAi??kowych ukazujAi??cych rA?A?norodnAi?? dziaAi??alnoAi??Ai?? 700-tysiAi??cznej rzeszy straA?akA?w ochotnikA?w np. udziaAi?? w akcjach ratowniczo-gaAi??niczych, szkoleniach specjalistycznych, wychowaniu dzieci i mAi??odzieA?y, propagowaniu kultury i oAi??wiaty, wspA?Ai??udziaAi?? w A?yciu lokalnych spoAi??ecznoAi??ci, prowadzeniu dziaAi??alnoAi??ci prewencyjnej, podtrzymywaniu tradycji itp. W uroczystoAi??ci wziAi??Ai?? udziaAi?? nadbryg. Piotr Aswieczkowski Z-ca Komendanta GAi??A?wnego PSP Z-ca Szefa OCK.

Organizatorem konkursu jest ZarzAi??d GAi??A?wny ZwiAi??zku OSP RP wspA?lnie z RedakcjAi?? RolnAi?? I programu Polskiego Radia S.A.