W dniu 23 września 2005 r. odbyły się uroczyste obchody 30 – lecia Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wśród wielu znamienitych gości w uroczystości wzięli udział m.in. : Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej  nadbrygadier Ryszard Kamiński, Komendant Powiatowy  Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. mł. bryg. Zbigniew Lepa, Kierownik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach – Pani Anna Formaniewicz wraz z podległymi pracownikami, delegacja Miasta i Gminy Rakoniewice wraz Burmistrzem Jerzym J. Sieradzanem.

Przybyli goście gratulowali jubileuszu i  nie żałowali słów uznania dla Dyrektora za dokonania do tej placówki. W dalszej kolejności przystąpiono do zwiedzania sal ekspozycyjnych  Muzeum, a przede wszystkim nowo otwartych pawilonów wystawowych.

Zaproszeni goście

Gratulacje dla Dyrektora Muzeum nadbryg. w st. spocz. F. Deli - składa Burmistrz MiG Rakoniewice

Gratulacje dla Dyrektora Muzeum nadbryg. w st. spocz. F. Deli – składa Burmistrz MiG Rakoniewice

Gratulacje dla Dyrektora Muzeum nadbryg. w st. spocz. F. Deli - składa Komendant Powiatowy PSP w Grodzisku Wlkp.

Gratulacje dla Dyrektora Muzeum nadbryg. w st. spocz. F. Deli – składa Komendant Powiatowy PSP w Grodzisku Wlkp.

Główne uroczystości

Ekspozycja poświęcona Wielkopolskiemu Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach