Dnia 5 lipca 2006 roku na terenie Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach goA�ciA�a 250 osobowa grupa pA?A�kolonistA?w z Parafii A�w. JA?zefa z Wolsztyna. Dzieci spA�dzaA�y wakacje pod hasA�em „Skautingowi poszukiwacze pereA�”. Forma pA?A�kolonii byA�a bardzo atrakcyjna, uczestnicy m.in. kaA?dego dnia zdobywali innA� sprawnoA�A�. W Muzeum PoA?arnictwa zdobywali oczywiA�cie sprawnoA�A� straA?aka. Program pobytu na terenie Muzeum przygotowany zostaA� wspA?lnie z KomendA� PowiatowA� PSP w Grodzisku Wlkp. ObejmowaA� zwiedzenie Muzeum, pokaz ratownictwa drogowego, konkursy sprawnoA�ciowe. StopieA� trudnoA�ci dostosowany byA� dla danej grupy wiekowej, a zajA�cia praktyczne prowadzone przez zawodowych straA?akA?w z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp. oraz OSP z Rakoniewic.

WspA?lny pokaz sprzA�tu wspA?A�czesnego i zabytkowego stanowiA� dla uczestnikA?w nie lada frajdA�, szczegA?lnie prysznic przy 40 stopniowym upale z prezentowanych pojazdA?w. Dla opiekunA?w i wychowawcA?w atrakcjA� byA�a przejaA?dA?ka zabytkowym Chevroletem z 1929 roku. Pobyt w Muzeum okazaA� siA� szalenie ciekawy i atrakcyjny, dzieci zapoznaA�y siA� z historiA� i wspA?A�czesnoA�ciA� w StaA?y PoA?arnej. UA�miechniA�te i zadowolone buzie byA�y najwyA?szA� nagrodA� za trud wA�oA?ony w przyjA�cie pA?A�kolonistA?w.
Nad bezpieczeA�stwem i sprawnym przebiegiem programu wspA?lnie z pracownikami Muzeum czuwali straA?acy z KP PSP w Grodzisku Wlkp. z kpt. Dariuszem KapustkA� oraz straA?acy OSP Rakoniewice z Naczelnikiem Markiem Ceglarkiem.

Serdecznie dziA�kujA� za pomoc i wspA?A�pracA�.
Jeszcze raz okazaA�o siA�, A?e na straA?akA?w moA?na zawsze liczyA�.

opracowaA�a:

PA?A�kolonia Wolsztyn 1