Dnia 5 lipca 2006 roku na terenie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach gościła 250 osobowa grupa półkolonistów z Parafii św. Józefa z Wolsztyna. Dzieci spędzały wakacje pod hasłem „Skautingowi poszukiwacze pereł”. Forma półkolonii była bardzo atrakcyjna, uczestnicy m.in. każdego dnia zdobywali inną sprawność. W Muzeum Pożarnictwa zdobywali oczywiście sprawność strażaka. Program pobytu na terenie Muzeum przygotowany został wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Grodzisku Wlkp. Obejmował zwiedzenie Muzeum, pokaz ratownictwa drogowego, konkursy sprawnościowe. Stopień trudności dostosowany był dla danej grupy wiekowej, a zajęcia praktyczne prowadzone przez zawodowych strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp. oraz OSP z Rakoniewic.

Wspólny pokaz sprzętu współczesnego i zabytkowego stanowił dla uczestników nie lada frajdę, szczególnie prysznic przy 40 stopniowym upale z prezentowanych pojazdów. Dla opiekunów i wychowawców atrakcją była przejażdżka zabytkowym Chevroletem z 1929 roku. Pobyt w Muzeum okazał się szalenie ciekawy i atrakcyjny, dzieci zapoznały się z historią i współczesnością w Staży Pożarnej. Uśmiechnięte i zadowolone buzie były najwyższą nagrodą za trud włożony w przyjęcie półkolonistów.
Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem programu wspólnie z pracownikami Muzeum czuwali strażacy z KP PSP w Grodzisku Wlkp. z kpt. Dariuszem Kapustką oraz strażacy OSP Rakoniewice z Naczelnikiem Markiem Ceglarkiem.

Serdecznie dziękuję za pomoc i współpracę.
Jeszcze raz okazało się, że na strażaków można zawsze liczyć.

opracowała:
Anna Formaniewicz

Półkolonia Wolsztyn 1

Półkolonia Wolsztyn 3

Półkolonia Wolsztyn 5

Półkolonia Wolsztyn 6

Półkolonia Wolsztyn 7

Półkolonia Wolsztyn 8

Półkolonia Wolsztyn 9

Półkolonia Wolsztyn 10

Półkolonia Wolsztyn 11

Półkolonia Wolsztyn 12

Półkolonia Wolsztyn 13

Półkolonia Wolsztyn 4