Dnia 5 lipca 2006 roku na terenie Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach goAi??ciAi??a 250 osobowa grupa pA?Ai??kolonistA?w z Parafii Ai??w. JA?zefa z Wolsztyna. Dzieci spAi??dzaAi??y wakacje pod hasAi??em „Skautingowi poszukiwacze pereAi??”. Forma pA?Ai??kolonii byAi??a bardzo atrakcyjna, uczestnicy m.in. kaA?dego dnia zdobywali innAi?? sprawnoAi??Ai??. W Muzeum PoA?arnictwa zdobywali oczywiAi??cie sprawnoAi??Ai?? straA?aka. Program pobytu na terenie Muzeum przygotowany zostaAi?? wspA?lnie z KomendAi?? PowiatowAi?? PSP w Grodzisku Wlkp. ObejmowaAi?? zwiedzenie Muzeum, pokaz ratownictwa drogowego, konkursy sprawnoAi??ciowe. StopieAi?? trudnoAi??ci dostosowany byAi?? dla danej grupy wiekowej, a zajAi??cia praktyczne prowadzone przez zawodowych straA?akA?w z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp. oraz OSP z Rakoniewic.

WspA?lny pokaz sprzAi??tu wspA?Ai??czesnego i zabytkowego stanowiAi?? dla uczestnikA?w nie lada frajdAi??, szczegA?lnie prysznic przy 40 stopniowym upale z prezentowanych pojazdA?w. Dla opiekunA?w i wychowawcA?w atrakcjAi?? byAi??a przejaA?dA?ka zabytkowym Chevroletem z 1929 roku. Pobyt w Muzeum okazaAi?? siAi?? szalenie ciekawy i atrakcyjny, dzieci zapoznaAi??y siAi?? z historiAi?? i wspA?Ai??czesnoAi??ciAi?? w StaA?y PoA?arnej. UAi??miechniAi??te i zadowolone buzie byAi??y najwyA?szAi?? nagrodAi?? za trud wAi??oA?ony w przyjAi??cie pA?Ai??kolonistA?w.
Nad bezpieczeAi??stwem i sprawnym przebiegiem programu wspA?lnie z pracownikami Muzeum czuwali straA?acy z KP PSP w Grodzisku Wlkp. z kpt. Dariuszem KapustkAi?? oraz straA?acy OSP Rakoniewice z Naczelnikiem Markiem Ceglarkiem.

Serdecznie dziAi??kujAi?? za pomoc i wspA?Ai??pracAi??.
Jeszcze raz okazaAi??o siAi??, A?e na straA?akA?w moA?na zawsze liczyAi??.

opracowaAi??a:

PA?Ai??kolonia Wolsztyn 1