Dnia 01.05.2007r. na terenie Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach odbyAi?? siAi?? festyn pod nazwAi?? „DzieAi?? Otwarty Muzeum”. Impreza zorganizowana zostaAi??a po raz trzeci przez UrzAi??d Miasta i Gminy w Rakoniewicach, Muzeum PoA?arnictwa oraz KomendAi?? PowiatowAi?? PSP w Grodzisku Wlkp. dla mieszkaAi??cA?w miasta, turystA?w oraz goAi??ci zainteresowanych historiAi?? poA?arnictwa.

UroczystoAi??Ai?? otworzyAi?? koncert i pokaz musztry paradnej orkiestry dAi??tej z Rostarzewa.

W programie dnia otwartego Muzeum znalazAi?? siAi?? szereg atrakcji dla dzieci i rodzicA?w: rodzinne konkursy straA?ackie: mini turniej wiedzy, straA?acki tor przeszkA?d dla najmAi??odszych, projekcje filmA?w, bajek o tematyce poA?arniczej, biesiada straA?acka karaoke z piosenka straA?ackAi??, pokaz sprzAi??tu i umiejAi??tnoAi??ci straA?akA?w OSP Rakoniewice w zakresie udzielania pierwszej pomocy, moA?liwoAi??Ai?? podziwianie panoramy miasta z kosza podnoAi??nika SHD 24, ktA?ry jest na wyposaA?eniu JRG PSP w Grodzisku Wlkp. GwoA?dziem programu byAi?? wystAi??p Kabaretu z „KOPYDA?OWA”

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA