Dnia 28.06.07r. w Rakoniewicach na terenie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa gościła ekipa Telewizji Polskiej z programem „Pytanie na śniadanie’’. Ekipa telewizyjna gościła przez 5 dni w Wielkopolsce wyszukując dla widzów Programu „2” ciekawostek turystycznych na wakacje. Wybór Rakoniewic i Muzeum w towarzystwie takich miast jak Poznań, Biskupin, Chodzież i Kalisz stanowi dla nas ogromną promocję i świadczy o tym, że wysiłek jaki wkładamy w rozwój naszego środowiska przynosi wymierne efekty.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Formuła programu zakładała trzy 5 minutowe wejścia na żywo na antenę ogólnopolską, w czasie których należy jak najszybciej, jak najwięcej i jak najbardziej interesująco zareklamować daną miejscowość czy placówkę. Myślę, że w Rakoniewicach to się udało zrealizować. Szalejący reporter jak w studio nazywano Joasię Pękalę dwoił się i troił, aby w ciągu kolejnych 5 minutówek pokazać całej Polsce w czym tkwi urok Muzeum Pożarnictwa, przedstawić atrakcje turystyczne Rakoniewic, folklor i tradycje ale też historię i współczesność.

Była więc podróż zabytkowymi chevroletami, gaszenie ognia sikawką, szybowanie na wysięgniku ponad wieżę muzeum przy wtórze orkiestry z Rostarzewa, był kabaret po 40-tce serwujący ślepe ryby i plince, byli młodzi przedstawiciele firm: holenderskiej, masarniczej czy „Polskie Szkło” produkującej bombki no i mocny akcent końcowy – chór „Nuta w Nutę” z pieśnią biesiadną w zabytkowym budynku muzeum, wśród sikawek i sztandarów.

Spotkanie w dniu 28 czerwca na terenie Muzeum Pożarnictwa z ekipą telewizyjnej „2‘’ pozostanie na długo w naszej pamięci, ale co ważniejsze zainteresowało również telewidzów, a o to przecież chodziło.

Frekwencja w Muzeum w ciągu ostatnich dni wzrosła, większość to turyści indywidualni, którzy o Rakoniewicach dowiedzieli się oglądając  „Pytanie na Śniadanie ‘’TVP 2 .

 

Anna Formaniewicz

 

3. pytanie na śniadanie