W dniach 03 ai??i?? 05 wrzeAi??nia 2008r. w Centralnym Muzeum PoA?arnictwa w MysAi??owicach odbywaAi??o siAi?? MiAi??dzynarodowe Sympozjum CTIF oraz posiedzenie Komisji Historycznej CTIF. Na zaproszenie organizatorA?w w sympozjum uczestniczyli m.in. Burmistrz Rakoniewic JA?zef Jerzy Sieradzan, Wielkopolski Komendant WojewA?dzki PSP w Poznaniu st. bryg. Wojciech Mendelak, oraz kierownik Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach Anna Formaniewicz.

Jednym z punktA?w Sympozjum byAi??o omA?wienie i ocena MuzeA?w PoA?arnictwa na terenie Europy. Ocenie tej poddano rA?wnieA? placA?wkAi?? muzealnAi?? w Rakoniewicach, ktA?ra 11 czerwca 2008 roku byAi??a wizytowana przez KomisjAi?? HistorycznAi?? CTIF.

Komisja zaliczyAi??a Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach do PlacA?wek speAi??niajAi??cych miAi??dzynarodowe warunki definicji Muzeum PoA?arnictwa i przyznaAi??a jako drugiej PlacA?wce PoA?arniczej w Polsce /obok CMP w MysAi??owicach / a czwartej w Europie CERTYFIKAT CTIF.

Jest to ogromne wyrA?A?nienie myAi??lAi??, A?e nie tylko dla Muzeum, ale takA?e dla caAi??ego poA?arnictwa wielkopolskiego, oraz dla Rakoniewic o ktA?rych coraz czAi??Ai??ciej mA?wi siAi?? w kontekAi??cie Muzeum.

ChcielibyAi??my podziAi??kowaAi?? wszystkim osobom i organizacjom, dziAi??ki, ktA?rym znaleA?liAi??my siAi?? na tak zaszczytnej pozycji.

W roku 2009 przypada Jubileusz 35-lecia Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach bAi??dzie wiAi??c okazja, aby uczyniAi?? to imiennie.

PlacA?wka nadal siAi?? rozwija, eksponaty przybywajAi??, frekwencja wzrasta coraz czAi??Ai??ciej goAi??cimy turystA?w z najdalszych zakAi??tkA?w Ai??wiata min. Japonii, Chin czy Australii. NajwiAi??kszAi?? grupAi?? zwiedzajAi??cych stanowiAi?? straA?acy, mAi??odzieA? i dzieci, ktA?rym u nas moA?na podczas zwiedzania wyjAi??tkowo duA?o /pokrAi??ciAi?? syrenAi??, pochodziAi?? w heAi??mie czy pojeA?dziAi?? zabytkowym Chevroletem/myAi??lAi??, A?e dlatego wracajAi?? do nas wielokrotnie.

Zapraszamy serdecznie do Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach.

1. CTiF

2. CTiF