Dnia 10 listopada 2008 r. o godz. 16 w ai??zGalerii na Strychuai??? Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach nastAi??piAi??o uroczyste otwarcie wystawy ai??zFront Zachodni Powstania Wielkopolskiegoai??? ai??z StraA?acy w Powstaniuai???

Otwarcia wystawy dokonali:

• Ai??Burmistrz Rakoniewic JA?zef Jerzy Sieradzan
  • Ai??PrzewodniczAi??cy Rady Powiatu Mariusz ZgaiAi??ski
  • Ai??Kierownik Muzeum Anna Formaniewicz

Zaroszeni goAi??cie z zainteresowaniem wysAi??uchali referatu nt. Powstania Wielkopolskiego oraz udziaAi??u straA?akA?w Powstaniu wygAi??oszonego przez kapitana rezerwy Marka KAi??dzierskiego z Leszna, a nastAi??pnie zwiedzili wystawAi??. WaA?nym elementem wystawy jest ukazanie postaci jednego z przywA?dcA?w Powstania gen. StanisAi??awa Taczaka.

Komisarzem i wspA?Ai??autorem wystawy jest dr ZdzisAi??aw KoAi??ciaAi??ski a bardzo cenne i interesujAi??ce eksponaty prezentowane na wystawie pochodzAi?? m.in. ze zbiorA?w Muzeum Ziemi Grodziskiej, Izby Tradycji SzkoAi??y w Rakoniewicach, Stowarzyszenia OficerA?w Rezerwy 69 LeszczyAi??skiego PuAi??ku Przeciwlotniczego oraz osA?b prywatnych.

NastAi??pnym punktem byAi?? koncert pieAi??ni powstaAi??czych i patriotycznych w wykonaniu chA?ru ai??zNuta w NutAi??ai??? oraz kapeli ai??zArt. Wygodaai??? pod dyrekcjAi?? JA?zefa Kowalonka, ktA?ry zebrani goAi??cie wysAi??uchali z ogromnym wzruszeniem a niektA?re ai??zrubaszneai??? przyAi??piewki wojskowe z rozbawieniem.

WystawAi?? moA?na zwiedzaAi?? w godzinach otwarcia Muzeum do dnia 16 lutego 2009 roku

2. Powstanie wlkp.