Dnia 10 listopada 2008 r. o godz. 16 w a�zGalerii na Strychua�? Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach nastA�piA�o uroczyste otwarcie wystawy a�zFront Zachodni Powstania Wielkopolskiegoa�? a�z StraA?acy w Powstaniua�?

Otwarcia wystawy dokonali:

• A�Burmistrz Rakoniewic JA?zef Jerzy Sieradzan
  • A�PrzewodniczA�cy Rady Powiatu Mariusz ZgaiA�ski
  • A�Kierownik Muzeum Anna Formaniewicz

Zaroszeni goA�cie z zainteresowaniem wysA�uchali referatu nt. Powstania Wielkopolskiego oraz udziaA�u straA?akA?w Powstaniu wygA�oszonego przez kapitana rezerwy Marka KA�dzierskiego z Leszna, a nastA�pnie zwiedzili wystawA�. WaA?nym elementem wystawy jest ukazanie postaci jednego z przywA?dcA?w Powstania gen. StanisA�awa Taczaka.

Komisarzem i wspA?A�autorem wystawy jest dr ZdzisA�aw KoA�ciaA�ski a bardzo cenne i interesujA�ce eksponaty prezentowane na wystawie pochodzA� m.in. ze zbiorA?w Muzeum Ziemi Grodziskiej, Izby Tradycji SzkoA�y w Rakoniewicach, Stowarzyszenia OficerA?w Rezerwy 69 LeszczyA�skiego PuA�ku Przeciwlotniczego oraz osA?b prywatnych.

NastA�pnym punktem byA� koncert pieA�ni powstaA�czych i patriotycznych w wykonaniu chA?ru a�zNuta w NutA�a�? oraz kapeli a�zArt. Wygodaa�? pod dyrekcjA� JA?zefa Kowalonka, ktA?ry zebrani goA�cie wysA�uchali z ogromnym wzruszeniem a niektA?re a�zrubasznea�? przyA�piewki wojskowe z rozbawieniem.

WystawA� moA?na zwiedzaA� w godzinach otwarcia Muzeum do dnia 16 lutego 2009 roku

2. Powstanie wlkp.