Festyn wAi?? miasteczku

Dnia 1 maja 2009r. na terenie Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach odbyAi?? siAi?? festyn dla mieszkaAi??cA?w miasta, straA?akA?w i turystA?w pod nazwAi?? DzieAi?? Otwarty Muzeum. Jest to impreza cykliczna ktA?ra w tym roku odbyAi??a siAi?? po raz piAi??ty. Organizatorami festynu sAi??Ai?? Gmina Rakoniewice, Komenda Powiatowa PSP w Grodzisku Wlkp. oraz Muzeum.

Festyn cieszy siAi?? coraz wiAi??kszAi?? popularnoAi??ciAi??Ai?? w tym roku podczas Dnia OtwartegoAi?? w godz od 9 ai??i?? 20 muzeum zwiedziAi??o i bawiAi??o siAi?? z nami ok. 2Ai??000 tys. osA?b. Sporo osA?b przybyAi??o do nas caAi??ymi rodzinami z najdalszych stron Wielkopolski i to nie po raz pierwszy. SprzyjaAi??a temu przepiAi??kna pogoda, dopisali rA?wnieA? zaproszeni goAi??cie, w tym dniu do muzeum przybyli m.in. Senator WAi??odzimierz A?Ai??cki, MarszaAi??ek WojewA?dztwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak z maAi??A?onkAi??, P. Starosta GraA?yna Willmann, Konsul WAi??odzimierz Kuzniecow z maAi??A?onkAi??,Ai?? Komendant Powiatowy PSP Wojciech Nolka, WAi??adze Miasta Rakoniewice z Burmistrzem J. Sieradzanem z maAi??A?onkAi?? i PrzewodniczAi??cym Rady G. Tomiakiem.

Festyn ma charakter edukacyjno – rekreacyjny, zabawy i konkursy ktA?re przygotowujemy wspA?lnie ze straA?akami uczAi?? i bawiAi??. UroczystoAi??Ai?? otworzyAi?? koncert i pokaz musztry paradnej orkiestry z Rostarzewa pod kierownictwem Dariusza BasiAi??skiego. Blok imprez artystycznych przygotowaAi?? i prowadziAi?? JA?zef Kowalonek, ktA?ry wspA?Ai??pracuje z nami rA?wnieA? juA? 5 lat. W tym roku innowacjAi?? byAi??o przedstawienie szerszej publicznoAi??ci rodzimych twA?rcA?w i artystA?w, na scenie wystAi??pili m.in. kabaret z TarnowyAi?? „Po 40-stce”, pomponistki ze szkoAi??y w Rakoniewicach, Warsztaty TerapiiAi?? ZajAi??ciowej, zespA?Ai?? SHOWTIME oraz zespA?Ai?? ART WYGODA. Na stoiskach wystawowych prace swojeAi?? prezentowali: artysta malarz WojtekAi?? Pogonowski, wiklina – Andrzej MikoAi??ajczak, cukiernictwo – Karolina Ast, Warsztaty Terapii ZajAi??ciowej ai??i?? Katarzyna Krysman, SzydeAi??kowanie i koronkarstwo – Stowarzyszenie „ZAi??ota JesieAi??”.

DziAi??kujemy wszystkim za udziaAi??, straA?akom za pomoc i serdecznie zapraszamy na „DZIEA? OTWARTY MUZEUM” za rok.

- 2009

1. DzieAi?? otwarty - 2009