Festyn w  miasteczku

Dnia 1 maja 2009r. na terenie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach odbył się festyn dla mieszkańców miasta, strażaków i turystów pod nazwą Dzień Otwarty Muzeum. Jest to impreza cykliczna która w tym roku odbyła się po raz piąty. Organizatorami festynu są  Gmina Rakoniewice, Komenda Powiatowa PSP w Grodzisku Wlkp. oraz Muzeum.

Festyn cieszy się coraz większą popularnością  w tym roku podczas Dnia Otwartego  w godz od 9 – 20 muzeum zwiedziło i bawiło się z nami ok. 2 000 tys. osób. Sporo osób przybyło do nas całymi rodzinami z najdalszych stron Wielkopolski i to nie po raz pierwszy. Sprzyjała temu przepiękna pogoda, dopisali również zaproszeni goście, w tym dniu do muzeum przybyli m.in. Senator Włodzimierz Łęcki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak z małżonką, P. Starosta Grażyna Willmann, Konsul Włodzimierz Kuzniecow z małżonką,  Komendant Powiatowy PSP Wojciech Nolka, Władze Miasta Rakoniewice z Burmistrzem J. Sieradzanem z małżonką i Przewodniczącym Rady G. Tomiakiem.

Festyn ma charakter edukacyjno – rekreacyjny, zabawy i konkursy które przygotowujemy wspólnie ze strażakami uczą i bawią. Uroczystość otworzył koncert i pokaz musztry paradnej orkiestry z Rostarzewa pod kierownictwem Dariusza Basińskiego. Blok imprez artystycznych przygotował i prowadził Józef Kowalonek, który współpracuje z nami również już 5 lat. W tym roku innowacją było przedstawienie szerszej publiczności rodzimych twórców i artystów, na scenie wystąpili m.in. kabaret z Tarnowy  „Po 40-stce”, pomponistki ze szkoły w Rakoniewicach, Warsztaty Terapii  Zajęciowej, zespół SHOWTIME oraz zespół ART WYGODA. Na stoiskach wystawowych prace swoje  prezentowali: artysta malarz Wojtek  Pogonowski, wiklina – Andrzej Mikołajczak, cukiernictwo – Karolina Ast, Warsztaty Terapii Zajęciowej – Katarzyna Krysman, Szydełkowanie i koronkarstwo – Stowarzyszenie „Złota Jesień”.

Dziękujemy wszystkim za udział, strażakom za pomoc i serdecznie zapraszamy na „DZIEŃ OTWARTY MUZEUM” za rok.

Anna Formaniewicz

- 2009

1. Dzień otwarty - 2009

2. Dzień Otwarty 2009

3. Dzień Otwarty - 2009

5. Dzień Otwarty - 2009

7. Dzień Otwarty 2009

8. Dzień Otwarty 2009

9. Dzień Otwarty 2009

10. Dzień Otwarty 2009

11. Dzień Otwarty 2009