Maj to miesiąc festynów, imprez i spotkań na świeżym powietrzu wszystko to sprzyja reklamie i promocji, dlatego Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach stara się korzystać z zaproszeń i czynnie uczestniczyć we wszelkich tego rodzaju uroczystościach prezentując stoisko muzeum.

Wyjątkowo atrakcyjnie dla naszej placówki przedstawiała się końcówka kwietnia i początek maja.

  • 27 kwietnia 2009r. Gniezno – Seminarium Regionalne na zaproszenie Posła Tadeusza Tomaszewskiego i organizatorów – KW PSP w Poznaniu oraz KP PSP w Gnieźnie.
  • 28 kwietnia 2009r. Wizyta w Muzeum Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, Władz Miasta oraz gości przybyłych na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Salę Sportową w Rakoniewicach.
  • 1 maja 2009r. Dzień Otwarty Muzeum – Festyn na terenie Muzeum dla mieszkańców Rakoniewic, strażaków oraz turystów. Placówka czynna w godzinach 900 – 2100
  • 2 maja 2009r. na zaproszenie Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka wyjazd do Poznania ze stoiskiem promującym Muzeum i miasto – „PIKNIK na 5” z okazji 5 rocznicy wstąpienia Polski dni UNII EUROPEJSKIEJ
  • 2 maja 2009r. na terenie Muzeum przyjęcie uczestników Rajdu Samochodowego Automobilklubu Wielkopolskiego
  • 3 maja 2009r. Biegi uliczne w Rakoniewicach – Muzeum otwarte dla uczestników.
  • 4 maja 2009. Przyjazd Dyrektora CMP st. bryg. Włodzimierza Bareła, spotkanie z Władzami Miasta i przedstawicielami Komitetu Obchodów Jubileuszu 35-lecia Muzeum
  • 7 maja 2009r. – 10 maja 2009r. Zaproszenie na Krajowe Obchody Dnia Strażaka do Torunia. Wypożyczenie eksponatów na wystawę, udział w uroczystej paradzie pojazdów zabytkowych samochodu Chevrolet wraz z kierowcą (promocja miasta i muzeum)
  • 8 maja 2009r. Przyjazd pociągu Strażak z Wolsztyna z turystami – Muzeum czynne do godz. 1800
  • 23 maja 2009r. Muzeum udostępnione dla Przedszkola w Rakoniewicach na Piknik dla dzieci i rodziców.

Równocześnie Muzeum prowadzi swoją działalność statutową, przygotowuje informacje do Internetu, udostępnione jest dla zwiedzających we wszystkie dni tygodnia w godz, wyznaczonych.

Działania promocyjne przyczyniają się do coraz większej popularności Muzeum i miasta, o czym z pewnością może świadczyć frekwencja stale wzrastająca. W roku 2008 Muzeum zwiedziło ok. 20 tyś. osób.

Zapraszamy do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, które w tym roku obchodzi Jubileusz 35-lecia działalności.

Anna Formaniewicz

 

1. Gorące dni 2009

3. Gorce Dni 2009

4. Gorące Dni 2009