Dnia 9 listopada 2009r. w Sali konferencyjnej hotelu IBB Andersia w Poznaniu odbyA�o siA� uroczyste rozstrzygniA�cie plebiscytu a�zWielkie Odkrywanie Wielkopolskia�z oraz wrA�czenie dyplomA?w i wyrA?A?nieA� laureatom.

Plebiscyt zostaA� zorganizowany po raz pierwszy przez dziennik Polska GA�os Wielkopolski oraz WielkopolskA� OrganizacjA� TurystycznA�. MiaA� za zadanie wyA�oniA� i wyrA?A?niA� najciekawsze i najatrakcyjniejsze miejsca dla turysty oraz zaprezentowaA� najbardziej interesujA�ce wydarzenia promujA�ce region.

Honorowy Patronat nad Plebiscytem objA�A� Pan Marek WoA?niak a�� MarszaA�ek WojewA?dztwa Wielkopolskiego.

Plebiscyt odbywaA� siA� w czterech kategoriach. W kategorii Atrakcja Turystyczna – Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach, OddziaA� Zamiejscowy Centralnego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach zajA�A�o I miejsce.

Jest to ogromne wyrA?A?nienie dla Muzeum oraz dla Rakoniewic.

7. odkrywanie wlkp.

6. odkrywanie wlkp.