Dnia 9 listopada 2009r. w Sali konferencyjnej hotelu IBB Andersia w Poznaniu odbyAi??o siAi?? uroczyste rozstrzygniAi??cie plebiscytu ai??zWielkie Odkrywanie Wielkopolskiai??z oraz wrAi??czenie dyplomA?w i wyrA?A?nieAi?? laureatom.

Plebiscyt zostaAi?? zorganizowany po raz pierwszy przez dziennik Polska GAi??os Wielkopolski oraz WielkopolskAi?? OrganizacjAi?? TurystycznAi??. MiaAi?? za zadanie wyAi??oniAi?? i wyrA?A?niAi?? najciekawsze i najatrakcyjniejsze miejsca dla turysty oraz zaprezentowaAi?? najbardziej interesujAi??ce wydarzenia promujAi??ce region.

Honorowy Patronat nad Plebiscytem objAi??Ai?? Pan Marek WoA?niak ai??i?? MarszaAi??ek WojewA?dztwa Wielkopolskiego.

Plebiscyt odbywaAi?? siAi?? w czterech kategoriach. W kategorii Atrakcja Turystyczna – Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach, OddziaAi?? Zamiejscowy Centralnego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach zajAi??Ai??o I miejsce.

Jest to ogromne wyrA?A?nienie dla Muzeum oraz dla Rakoniewic.

7. odkrywanie wlkp.

6. odkrywanie wlkp.