Dnia 10 listopada 2009r. w ai??zGalerii na Strychuai??? Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach o godz. 16.00 otwarto wystawAi?? historycznAi?? ai??zZaczAi??Ai??o siAi?? w Polsce 1939/1989ai???. JuA? po raz czwarty w przededniu AswiAi??ta NiepodlegAi??oAi??ci wspA?lnie z dr ZdzisAi??awem KoAi??ciaAi??skim w Muzeum organizowane jest spotkanie listopadowe. Zaproszeni goAi??cie oraz mieszkaAi??cy Rakoniewic po powitaniu wysAi??uchali referatu dr ZdzisAi??awa KoAi??ciaAi??skiego, mieli okazjAi?? zapoznaAi?? siAi?? z prezentacjAi?? multimedialnAi?? przygotowanAi?? przez kpt. Marka KAi??dzierskiego oraz zwiedzili okolicznoAi??ciowAi?? wystawAi??. Informacji o eksponatach udzielaAi?? komisarz wystawy dr ZdzisAi??aw KoAi??ciaAi??ski.

NastAi??pnym punktem wieczoru byAi?? koncert chA?ru ai??zNuta w NutAi??ai??? pod dyrekcjAi?? JA?zefa Kowalonka.

Ze wzruszeniem na stojAi??co odAi??piewano ai??zHymn PaAi??stwowyai???, ai??zRotAi??ai??? oraz ai??zBoA?e, coAi?? PolskAi??ai???, nastAi??pnie goAi??cie wysAi??uchali wiAi??zanki pieAi??ni wojskowych i patriotycznych. WieczA?r listopadowy w Muzeum zakoAi??czono wspA?lnym odAi??piewaniem kilku piosenek.

Wystawa odbyAi??a siAi?? pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rakoniewic JA?zefa Jerzego Sieradzana.

Eksponaty pochodzAi?? ze zbiorA?w dr ZdzisAi??awa KoAi??ciaAi??skiego i kpt. Marka KAi??dzierskiego oraz Muzeum Ziemi Grodziskiej.

Wystawa czynna jest w godzinach otwarcia muzeum do dnia 15 stycznia 2010r

1. ZaczAi??lo siAi?? w polsce