Dnia 1.XII.2009r. o godz. 1400 na terenie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach odbyła się niezwykła uroczystość – Jubileusz 10 lecia Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp.

Na uroczystość przybyli m.in. Starosta Grodziski Stanisław Hadka, Burmistrz Rakoniewic Józef Jerzy Sieradzan, Burmistrzowie i Wójtowie pow. grodziskiego oraz strażacy i funkcjonariusze pożarnictwa z nadbryg. Ryszardem Kamińskim.

Gości powitał oraz spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy PSP w Grodzisku Wlkp. Wojciech Nolka.

Najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom oraz osobom, które w znaczny sposób przyczyniły się do powołania Komendy zostały wręczone odznaczenia oraz pamiątkowe upominki.

Z okazji 10 lecia Komendy PSP w Grodzisku Wlkp. ukazało się wydawnictwo jubileuszowe autorstwa Wojciecha Nolka, oraz Dariusza Matuszewskiego.

Promocja książki wraz z prezentacją multimedialną przygotowana została przez Dariusza Matuszewskiego w „Galerii na Strychu” Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa. Goście wysłuchali ciekawego referatu na temat historii grodziskiej Straży, obejrzeli krótki występ strażaka iluzjonisty a następnie po zwiedzeniu wystawy przeszli do Sali audio-wizualnej na poczęstunek przy muzyce zespołu Dariusza Basińskiego.

Spotkanie upłynęło w wyjątkowo miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Anna Formaniewicz

1. 10 KP PSP Grodzisk wlkp.

2. 10 lat KP PSP Grodzisk wlkp.

3. 10 lat KP PSP Grodzisk wlkp.

4. 10 lat KP PSP Grodzisk wlkp.

5. 10 Lat KP PSP Grodzisk wlkp.

6. 10 lat KP PSP Grodzisk wlkp.

7. 10 lat KP PSP Grodzisk wlkp.

8. 10 lat KP PSP Grodzisk wlkp.