AswiAi??to majowe w Wielkopolskim Muzeum PoA?arnictwa

Dnia 1 maja 2010r. na terenie Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach odbyAi?? siAi?? festyn pod nazwAi?? DzieAi?? Otwarty Muzeum. Impreza zorganizowana po raz szA?sty przez UrzAi??d Miasta i Gminy w Rakoniewicach, Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa oraz KomendAi??Ai?? PowiatowAi?? PSP w Grodzisku Wlkp. z roku na rok cieszy siAi?? coraz wiAi??kszym zainteresowaniem i popularnoAi??ciAi??, uczestniczAi?? w niej nie tylko mieszkaAi??cy miasta i gminy lecz sAi?? rodziny ktA?re na nasz festyn przyjeA?dA?ajAi?? z WrocAi??awia, Poznania czy WaAi??brzycha.

PiAi??kna pogoda, atrakcyjny program i moA?liwoAi??Ai?? powiAi??zania historii straA?y ze wspA?Ai??czesnoAi??ciAi?? sprawiAi??y, A?e Muzeum w tym dniu odwiedziAi??o ponad 1500 goAi??ci, w Ai??rA?d nich byli min. PosAi??owie StanisAi??aw Stec i StanisAi??aw Kalema, MarszaAi??ek Wojciech Jankowiak, Konsul Rosyjski, Starosta powiatowy,Ai?? WAi??adze Miasta i Gminy, Radni, StraA?acyAi?? z PSPAi?? orazAi?? OSP wraz z rodzinami.

Bardzo licznie uczestniczyli w festynie mieszkaAi??cy Miasta i Gminy, brali udziaAi?? w konkursach, zwiedzali wystawAi?? plastycznAi?? dzieci Przedszkola w RakoniewicachAi?? pod hasAi??em ai??z W maju jest dzieAi?? straA?aka,, niektA?rzy po raz pierwszy zwiedzili Muzeum i PracowniAi?? PrzyrodniczAi?? im. Albina A?Ai??ckiego.

Festyn otworzyAi?? koncert i pokaz musztry paradnej orkiestry z Rostarzewa pod kierownictwem Dariusza BasiAi??skiego.

Blok imprez dla dzieci przygotowaAi?? ZespA?Ai?? z WehikuAi?? z Leszna, konkursy straA?ackie poprowadzili wspA?lnie ze straA?akami z Ai??KP PSP w Grodzisku Wlkp.

NajwiAi??kszAi?? atrakcja nie tylko dla dzieci okazaAi?? siAi?? wysiAi??gnik straA?acki, w ktA?rym moA?na byAi??o poszybowaAi?? ponad wieA?Ai?? budynku Muzeum, oraz samochA?d ratownictwa chemicznego ze SzkoAi??y AspirantA?w w Poznaniu, Ai??byAi??a to rA?wnieA? doskonaAi??a promocja szkoAi??y.

W tym dniu mieliAi??my moA?liwoAi??Ai?? podziAi??kowaAi?? OSP KuA?nica za przekazany eksponat do Muzeum oraz goAi??ciAi?? uczestnikA?w Rajdu SamochodA?w zabytkowych z caAi??ej Polski.

GAi??A?wnym punktem Dnia Otwartego Muzeum byAi?? wystAi??p kabaretu „Masztalscy ai???, ktA?ry swymi dowcipami wzbudzaAi?? salwy Ai??miechu w Ai??rA?d licznie zgromadzonej widowni.

WieczA?r zakoAi??czyAi??a biesiada z piosenkAi?? straA?ackAi?? przygotowana i prowadzona przez JA?zefa Kowalonka, ktA?ry czuwaAi?? nad caAi??oAi??ciAi?? imprezy ai??i?? nagAi??oAi??nienie, konferansjerka.

DziAi??kujemy wszystkim za udziaAi?? w Festynie, straA?akom za pomoc i serdecznie zapraszamy na DzieAi?? Otwarty Muzeum za rok.

1. DzieAi?? otwarty 2010

2. DzieAi?? otwarty 2010