Święto majowe w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa

Dnia 1 maja 2010r. na terenie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach odbył się festyn pod nazwą Dzień Otwarty Muzeum. Impreza zorganizowana po raz szósty przez Urząd Miasta i Gminy w Rakoniewicach, Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa oraz Komendę  Powiatową PSP w Grodzisku Wlkp. z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością, uczestniczą w niej nie tylko mieszkańcy miasta i gminy lecz są rodziny które na nasz festyn przyjeżdżają z Wrocławia, Poznania czy Wałbrzycha.

Piękna pogoda, atrakcyjny program i możliwość powiązania historii straży ze współczesnością sprawiły, że Muzeum w tym dniu odwiedziło ponad 1500 gości, w śród nich byli min. Posłowie Stanisław Stec i Stanisław Kalema, Marszałek Wojciech Jankowiak, Konsul Rosyjski, Starosta powiatowy,  Władze Miasta i Gminy, Radni, Strażacy  z PSP  oraz  OSP wraz z rodzinami.

Bardzo licznie uczestniczyli w festynie mieszkańcy Miasta i Gminy, brali udział w konkursach, zwiedzali wystawę plastyczną dzieci Przedszkola w Rakoniewicach  pod hasłem „ W maju jest dzień strażaka,, niektórzy po raz pierwszy zwiedzili Muzeum i Pracownię Przyrodniczą im. Albina Łąckiego.

Festyn otworzył koncert i pokaz musztry paradnej orkiestry z Rostarzewa pod kierownictwem Dariusza Basińskiego.

Blok imprez dla dzieci przygotował Zespół z Wehikuł z Leszna, konkursy strażackie poprowadzili wspólnie ze strażakami z  KP PSP w Grodzisku Wlkp.

Największą atrakcja nie tylko dla dzieci okazał się wysięgnik strażacki, w którym można było poszybować ponad wieżę budynku Muzeum, oraz samochód ratownictwa chemicznego ze Szkoły Aspirantów w Poznaniu,  była to również doskonała promocja szkoły.

W tym dniu mieliśmy możliwość podziękować OSP Kuźnica za przekazany eksponat do Muzeum oraz gościć uczestników Rajdu Samochodów zabytkowych z całej Polski.

Głównym punktem Dnia Otwartego Muzeum był występ kabaretu „Masztalscy ”, który swymi dowcipami wzbudzał salwy śmiechu w śród licznie zgromadzonej widowni.

Wieczór zakończyła biesiada z piosenką strażacką przygotowana i prowadzona przez Józefa Kowalonka, który czuwał nad całością imprezy – nagłośnienie, konferansjerka.

Dziękujemy wszystkim za udział w Festynie, strażakom za pomoc i serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Muzeum za rok.

Anna Formaniewicz

 

1. Dzień otwarty 2010

2. Dzień otwarty 2010

3. Dzień otwarty 2010

4. Dzień otwarty 2010

5. Dzień otwarty 2010

6. Dzień otwarty 2010

7. Dzień otwarty 2010

8. Dzień otwarty 2010

9. Dzień otwarty 2010

10. Dzień otwarty 2010

11. Dzień otwarty 2010

12. Dzień otwarty 2010

13. Dzień otwarty 2010

14. Dzień otwarty 2010

15. Dzień otwarty2010

16. Dzień otwarty 2010

 

17. Dzień otwarty 2010

 

18. Dzień otwarty 2010