W Wielkopolskim Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach dnia 28.08.2010r. otwarta zostaAi??a multimedialna Sala Edukacyjna ktA?rej gAi??A?wnym celem jest wprowadzanie zwiedzajAi??cych w atmosferAi?? pracy straA?aka.

W nowoczesnej interaktywnej Sali moA?na bAi??dzie zobaczyAi?? najczAi??stsze zdarzenia, jakie towarzyszAi?? pracy straA?aka i tak: spalone mieszkanie, wypadek drogowy, poA?ar lasu.

WaA?nym przesAi??aniem tej ekspozycji jest uAi??wiadomienie zwiedzajAi??cym, jakie skutki niesie ze sobAi?? nieostroA?ne zachowanie, brawura i brak rozsAi??dku, oraz jak postAi??powaAi?? w sytuacjach ekstremalnych.

BezpieczeAi??stwo codzienne w duA?ej mierze zaleA?y od nas samych.

Muzeum w tym dniu spotkaAi??a jeszcze jedna niespodzianka, niemieccy straA?acy z Briesen / Gmina Flotwedel/ przekazali jako eksponat samochA?d Volkswagen z 1976 roku.

W uroczystoAi??ciach na terenie muzeum wziAi??li udziaAi??Ai?? m.in:

• StanisAi??aw Kalemba oraz StanisAi??aw Stec – posAi??owie naAi??Sejm RP
  • nadbryg. Marek Kowalski – Z-ca Komendanta GAi??A?wnego PSP
  • PrzemysAi??aw Pacia – Wicewojewoda Wielkopolski
  • Wojciech Jankowiak – WicemarszaAi??ek WojewA?dztwa Wielkopolskiego
  • st. bryg. Wojciech Mendelak – Wielkopolski Komendant WojewA?dzki PSP
  • Piotr Grygier – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji LasA?w PaAi??stwowych
  • Ewa Hoffmann iAi??BogusAi??aw Brzostowski – Wiceprezesi WojewA?dzkiego Funduszu Ochrony Asrodowiska iAi??Gospodarki Wodnej wAi??Poznaniu
  • nadbryg. Ryszard KamiAi??ski – Wiceprezes ZarzAi??du WojewA?dzkiego ZOSP RP wAi??Poznaniu
  • bryg. Grzegorz Stankiewicz – Komendant SzkoAi??y AspirantA?w PSP wAi??Poznaniu
  • gen. bryg. Teofil Jankowski – byAi??y Komendant GAi??A?wny PSP
  • przedstawiciele Dyrekcji Centralnego Muzeum PoA?arnictwa wAi??MysAi??owicach