Tegoroczne wakacje w Wielkopolskim Muzeum PoA?arnictwa byAi??y wyjAi??tkowo pracowite. Frekwencja byAi??a znacznie wyA?sza niA? w latach ubiegAi??ych, miesiAi??cznie nasze muzeum zwiedziAi??o ponad 2 tys. turystA?w.

Muzeum staje siAi?? coraz popularniejsze zarA?wno w kraju jak i zagranicAi??, dowodem na to moA?e byAi?? KsiAi??ga PamiAi??tkowa w ktA?rej widniejAi??Ai?? wpisy m.in. goAi??ci z Anglii, Francji, Danii, Niemiec,Ai?? USA, Korei, Chin, Omanu, Ukrainy, Litwy, Rosji.

OdwiedzajAi??cy Rakoniewice turyAi??ci z ogromnAi?? sympatiAi?? wyraA?ali siAi?? nie tylko o Muzeum lecz rA?wnieA? o Rakoniewicach jako wyjAi??tkowymAi?? miasteczku, zachowujAi??cym swA?j klimat i atmosferAi??.Movie Fifty Shades Darker (2017)

Efektem tych wizyt sAi?? czAi??sto nowe eksponaty ktA?re zwiedzajAi??cy przekazujAi?? do naszych zbiorA?w. Muzeum otrzymaAi??o w darze od goAi??ci z Litwy –Ai?? linoryt AswiAi??tego Floriana, z Ukrainy mundur straA?acki.

Rodzina W. WesoAi??owskiego dAi??ugoletniego Wiceprezesa Prezesa ZW ZOSP RP w Poznaniu przekazaAi??a pamiAi??tki po zmarAi??ym m.in. mundur i bogatAi?? kolekcjAi?? medali.

PiAi??kny eksponat muzeum otrzymaAi??o w darze od mieszkaAi??ca Rakoniewic Henryka Wieczorka.

Jest to rzeA?ba, figura AswiAi??tego Floriana o wymiarach Ai??2.65 cm X 80 cm wykonana z drzewa lipowego.

1. RzeA?ba