W dniu 12 wrzeAi??nia 2011 roku Komendant Powiatowy PaAi??stwowej StraA?y PoA?arnej w Krotoszynie mAi??. bryg. Mariusz PrzybyAi?? wraz z Prezesem Ochotniczej StraA?y PoA?arnej w Krotoszynie Waldemarem Florkowskim, podczas wizyty w muzeum przekazaAi?? w imieniu francuskich straA?akA?w mundur Komendanta StraA?y Fontenay ai??i?? le ai??i?? Comte.

GoAi??cie z Francji ktA?rzy w lipcu wraz ze straA?akami z Krotoszyna Ai??zwiedzali Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa zauwaA?yli A?e wAi??rA?d mundurA?w straA?ackich z rA?A?nych paAi??stw brakuje munduru francuskiego i postanowili tAi?? lukAi?? szybko wypeAi??niAi??.

Zbiory Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach wzbogaciAi??y siAi?? o kolejny ciekawy eksponat.