Do bardzo udanych naleA?y zaliczyAi?? pomysAi?? wAi??Ai??czenia siAi?? Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach w ogA?lnoeuropejski projekt ai??zNoc w MuzeA?w.ai???

W tym roku organizowany byAi?? po raz drugi we wspA?Ai??pracy z UrzAi??dem Gminy Rakoniewice oraz KomendAi?? PowiatowAi?? PSP w Grodzisku Wlkp.

Z 19/20 maja rakoniewickie muzeum zwiedzaAi??y tAi??umy ludzi, w godzinach od 18 do 2.00 w nocy kiedy to z muzeum wyszli ostatni goAi??cie przez muzeum przewinAi??Ai??o siAi?? ponad 1000 osA?b.

Jest to z pewnoAi??ciAi?? ogromny sukces organizacyjny ale i medialny, informacje ktA?re pojawiaAi??y siAi?? w prasie orazAi?? w internecie, Ai??ciAi??gnAi??Ai??y do muzeum goAi??ci nie tylko z Rakoniewic i okolic, ale rA?wnieA? z najdalszych terenA?w wielkopolski. W roku bieA?Ai??cym bardzo wiele osA?b caAi??ymi rodzinami przyjechaAi??o do nas z Poznania. MyAi??lAi?? A?e bardzo udanym pomysAi??em wykazaAi??a siAi?? wychowawczyni kl. I SP nr.5 z Wolsztyna, ktA?raAi?? na NOC MUZEAi??W do Rakoniewic, zorganizowaAi??a wyjazd integracyjny dzieci i rodzicA?w, wraA?enia byAi??y niesamowite.

PierwszAi?? czAi??Ai??Ai?? prowadziAi?? zespA?Ai?? WEHIKAi??A? z Leszna, ktA?ry na tAi?? noc przygotowaAi?? sporo atrakcji jak konkursy dla dzieci i dorosAi??ych z nagrodami, muzyka i zabawa przez ponad dwie godziny umilaAi??y pobyt na terenie muzeum.

Ogromnym powodzeniem cieszyAi??a siAi?? Sala multimedialna z symulatorem jazdy do poA?aru, filmy tematyczne na Sali Audio-wizualnej dla dzieci i dorosAi??ych, wystawy staAi??e i czasowe, Pracownia Przyrodnicza.

StraA?acy z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp. przygotowali nie lada atrakcjAi??,Ai?? namiot zadymieAi?? oraz podnoAi??nik straA?acki ktA?rym moA?na byAi??o poszybowaAi?? ponad wieA?Ai?? muzeum.

DziAi??kujAi?? wszystkim ktA?rzy wraz z nami przeA?ywali tAi?? noc muzealnAi?? w Rakoniewicach.

Serdeczne podziAi??kowanie Komendantowi oraz straA?akom z Komendy Powiatowej PaAi??stwowej StraA?y PoA?arnej w Grodzisku WielkopolskimAi?? za pomoc i wspA?Ai??pracAi?? oraz OSP Rakoniewice, dziAi??kujAi?? koordynatorowi z UrzAi??du Gminy Rakoniewice Gizeli ZA?Ai??kowskiej, Firmie ATUT z Rakoniewic, Bankowi SpA?Ai??dzielczemu w Rakoniewicach.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Hubert Koler