Do bardzo udanych należy zaliczyć pomysł włączenia się Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach w ogólnoeuropejski projekt „Noc w Muzeów.”

W tym roku organizowany był po raz drugi we współpracy z Urzędem Gminy Rakoniewice oraz Komendą Powiatową PSP w Grodzisku Wlkp.

Z 19/20 maja rakoniewickie muzeum zwiedzały tłumy ludzi, w godzinach od 18 do 2.00 w nocy kiedy to z muzeum wyszli ostatni goście przez muzeum przewinęło się ponad 1000 osób.

Jest to z pewnością ogromny sukces organizacyjny ale i medialny, informacje które pojawiały się w prasie oraz  w internecie, ściągnęły do muzeum gości nie tylko z Rakoniewic i okolic, ale również z najdalszych terenów wielkopolski. W roku bieżącym bardzo wiele osób całymi rodzinami przyjechało do nas z Poznania. Myślę że bardzo udanym pomysłem wykazała się wychowawczyni kl. I SP nr.5 z Wolsztyna, która  na NOC MUZEÓW do Rakoniewic, zorganizowała wyjazd integracyjny dzieci i rodziców, wrażenia były niesamowite.

Pierwszą część prowadził zespół WEHIKÓŁ z Leszna, który na tę noc przygotował sporo atrakcji jak konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, muzyka i zabawa przez ponad dwie godziny umilały pobyt na terenie muzeum.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się Sala multimedialna z symulatorem jazdy do pożaru, filmy tematyczne na Sali Audio-wizualnej dla dzieci i dorosłych, wystawy stałe i czasowe, Pracownia Przyrodnicza.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp. przygotowali nie lada atrakcję,  namiot zadymień oraz podnośnik strażacki którym można było poszybować ponad wieżę muzeum.

Dziękuję wszystkim którzy wraz z nami przeżywali tę noc muzealną w Rakoniewicach.

Serdeczne podziękowanie Komendantowi oraz strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim  za pomoc i współpracę oraz OSP Rakoniewice, dziękuję koordynatorowi z Urzędu Gminy Rakoniewice Gizeli Zółkowskiej, Firmie ATUT z Rakoniewic, Bankowi Spółdzielczemu w Rakoniewicach.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Hubert Koler

 

1. noc 2012

2. noc 2012

3. noc 2012

4. noc 2012

5. noc 2012

6. noc 2012

7. noc 2012

8. noc 2012

9. noc 2012

10. noc 2012