Dnia 22 czerwca 2012r. w Wielkopolskim Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach miaAi??a miejsce niezwykAi??a uroczystoAi??Ai??, organizatoremAi?? ktA?rej byAi?? Dyrektor Centralnego Muzeum PoA?arnictwa w MysAi??owicach st. bryg. WAi??odzimierz BareAi??a we wspA?Ai??pracy z Burmistrzem Rakoniewic Gerardem Tomiakiem.

Dniu StraA?aka w Muzeum towarzyszyAi??y dwie historyczne daty -Ai?? 350 lecieAi?? Rakoniewic oraz 20 lecie PSP.

Na zaproszenie Drektora CMP WAi??odzimierza BareAi??y do Muzeum przybyli wyjAi??tkowi goAi??cie:

• Doradca Prezydenta RP Pan Henryk Wujec
  • Nadbryg. Ryszard KamiAi??ski
  • Nadbryg. MaciejAi?? Schroeder
  • Komendant SzkoAi??y AsprantA?w poA?arnictwa w Poznaniu st. bryg Grzegorz Stankiewicz
  • Z-ca Komendanta WojewA?dzkiego w Poznaniu st. bryg. Lech Janiak
  • Komendant PSP w Grodzisku Wlkp. bryg. Wojciech Nolka
  • Komendant PSP w Obornikach Wlkp. bryg. SAi??awomir Zdrenka
  • Starosta Grodziski p. Mariusz ZgaiAi??ski
  • Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak, PrzewodniczAi??cy Rady Miasta Krzysztof Krawczyk
  • Sekretarz UrzAi??du Gminy JarosAi??aw Marciniak

Spotkanie z zaAi??ogAi?? Centralnego Muzeum PoA?arnictwa w MysAi??owicach oraz Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach miaAi??o bardzo uroczysty charakter, czAi??Ai??Ai?? oficjalna podczas ktA?rej zostaAi??y wrAi??czone odznaczenia i dyplomy wyrA?A?niajAi??cym siAi?? osobAi?? oraz pracujAi??cym na rzecz rozwoju muzealnictwa poA?arniczego.

Po przemA?wieniach okolicznoAi??ciowych goAi??cie zwiedzili rakoniewickie muzeum, bardzo dumni jesteAi??my z opinii na temat naszej placA?wki Pana Doradcy Prezydenta Henryka Wujca.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Hubert Koler