Pod takim hasAi??em dnia 21 paA?dziernika WolsztyAi??skie Centrum Informacji Turystycznej zaproponowaAi??o uczniom szkA?Ai?? wolsztyAi??skich wycieczkAi?? do Rakoniewic. ParowA?z pod parAi?? wjechaAi?? na rakoniewicki peron dworcowy, a z wagonA?w wysiadAi??o ponad 120 uczniA?w ze SzkoAi??y nr 1 i nr 5 z. Na dworcu grupAi?? powitaAi?? pracownik Muzeum, Hubert Koler. W muzeum dzieci zostaAi??y podzielone na grupy, dla ktA?rych przygotowano specjalny program pobytu. Zwiedzanie Muzeum PoA?arnictwa i Pracowni Przyrodniczej, zajAi??cia w Sali Edukacyjnej, Historia Wozu DrzymaAi??y czy wspA?lne zdjAi??cia przy Fontannie StraA?ackiej wypeAi??niAi??y w caAi??oAi??ci 3 godziny przeznaczone na postA?j w Rakoniewicach. ZmAi??czone ale uAi??miechniAi??te dzieci zostaAi??y odprowadzone przez pracownikA?w Muzeum na dworzec gdzie czekaAi?? pociAi??g pod parAi?? przygotowany na powrotnAi?? podrA?A? do Wolsztyna.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Hubert Koler