Pod takim hasA�em dnia 21 paA?dziernika WolsztyA�skie Centrum Informacji Turystycznej zaproponowaA�o uczniom szkA?A� wolsztyA�skich wycieczkA� do Rakoniewic. ParowA?z pod parA� wjechaA� na rakoniewicki peron dworcowy, a z wagonA?w wysiadA�o ponad 120 uczniA?w ze SzkoA�y nr 1 i nr 5 z. Na dworcu grupA� powitaA� pracownik Muzeum, Hubert Koler. W muzeum dzieci zostaA�y podzielone na grupy, dla ktA?rych przygotowano specjalny program pobytu. Zwiedzanie Muzeum PoA?arnictwa i Pracowni Przyrodniczej, zajA�cia w Sali Edukacyjnej, Historia Wozu DrzymaA�y czy wspA?lne zdjA�cia przy Fontannie StraA?ackiej wypeA�niA�y w caA�oA�ci 3 godziny przeznaczone na postA?j w Rakoniewicach. ZmA�czone ale uA�miechniA�te dzieci zostaA�y odprowadzone przez pracownikA?w Muzeum na dworzec gdzie czekaA� pociA�g pod parA� przygotowany na powrotnA� podrA?A? do Wolsztyna.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Hubert Koler