PiAi??tkowy wieczA?r czternastego paA?dziernika obfitowaAi?? w wiele ciekawych historycznych i kulturalnych wydarzeAi??. Przybyli do Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa czAi??onkowie towarzystwa po przywitaniu przez PaniAi?? Prezes KrystynAi?? Pietrzak mieli okazje zwiedziAi?? nowo otwartAi?? salAi?? poAi??wiAi??conAi?? Towarzystwu. W Sali wyeksponowane zostaAi??y historyczne fotografie, pamiAi??tki, oraz osiAi??gniAi??cia Towarzystwa na przestrzeni kilkudziesiAi??ciu lat jego dziaAi??alnoAi??ci.

Punktem kulminacyjnym spotkania byAi??a jednak prezentacja Pana Edwarda Laskowskiego ai??i?? czAi??onka towarzystwa, nauczyciela, regionalisty, pasjonata historii, ktA?ry swoim A?yciorysem, oraz dorobkiem pisarskim podzieliAi?? siAi?? w formie multimedialnych prezentacji. Bogaty zbiA?r fotografii z A?ycia Pana Edwarda, historii ziemi rakoniewickiej, oraz historii towarzystwa wywoAi??aAi?? falAi?? wspomnieAi?? wAi??rA?d zebranych goAi??ci. Po prezentacji najnowszego dzieAi??a Pana Laskowskiego ai??zJabAi??onna i Okoliceai??? goAi??cie wspA?lnie zaAi??piewali kilka starych piosenek.

Na zakoAi??czenie miAi??ego wieczornego spotkania inny czAi??onek towarzystwa Pan Franciszek Gwardzik przekazaAi?? na rAi??ce Pani Prezes zbiA?r wycinkA?w prasowych ai??zEcha Rakoniewicai??? wydawanych w pierwszej poAi??owie lat dziewiAi??Ai??dziesiAi??tych. Wycinki przekazane w postaci ksiAi??A?ki znajdAi?? swoje miejsce w nowej salce, jako kolejne osiAi??gniecie Towarzystwa MiAi??oAi??nikA?w Ziemi Rakoniewickiej.

Tekst, Foto: Hubert Koler

1.