PiA�tkowy wieczA?r czternastego paA?dziernika obfitowaA� w wiele ciekawych historycznych i kulturalnych wydarzeA�. Przybyli do Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa czA�onkowie towarzystwa po przywitaniu przez PaniA� Prezes KrystynA� Pietrzak mieli okazje zwiedziA� nowo otwartA� salA� poA�wiA�conA� Towarzystwu. W Sali wyeksponowane zostaA�y historyczne fotografie, pamiA�tki, oraz osiA�gniA�cia Towarzystwa na przestrzeni kilkudziesiA�ciu lat jego dziaA�alnoA�ci.

Punktem kulminacyjnym spotkania byA�a jednak prezentacja Pana Edwarda Laskowskiego a�� czA�onka towarzystwa, nauczyciela, regionalisty, pasjonata historii, ktA?ry swoim A?yciorysem, oraz dorobkiem pisarskim podzieliA� siA� w formie multimedialnych prezentacji. Bogaty zbiA?r fotografii z A?ycia Pana Edwarda, historii ziemi rakoniewickiej, oraz historii towarzystwa wywoA�aA� falA� wspomnieA� wA�rA?d zebranych goA�ci. Po prezentacji najnowszego dzieA�a Pana Laskowskiego a�zJabA�onna i Okolicea�? goA�cie wspA?lnie zaA�piewali kilka starych piosenek.

Na zakoA�czenie miA�ego wieczornego spotkania inny czA�onek towarzystwa Pan Franciszek Gwardzik przekazaA� na rA�ce Pani Prezes zbiA?r wycinkA?w prasowych a�zEcha Rakoniewica�? wydawanych w pierwszej poA�owie lat dziewiA�A�dziesiA�tych. Wycinki przekazane w postaci ksiA�A?ki znajdA� swoje miejsce w nowej salce, jako kolejne osiA�gniecie Towarzystwa MiA�oA�nikA?w Ziemi Rakoniewickiej.

Tekst, Foto: Hubert Koler

1.