Dnia 12 grudnia 2016r. w Sali Czerwonej PaAi??acu DziaAi??yAi??skich w Poznaniu odbyAi??a siAi?? uroczystoAi??Ai?? zorganizowana przez ZarzAi??d GAi??A?wny Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego 1918 -1919, na ktA?rej wyrA?A?niono zasAi??uA?onych Wielkopolan NagrodAi?? HonorowAi?? Towarzystwa ai??zStatuetkAi?? Dobosza Powstania Wielkopolskiegoai??? oraz Odznakami Honorowymi. W spotkaniu uczestniczyli m.in. W-ce MarszaAi??ek WojewA?dztwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz W-ce Wojewoda Wielkopolski WAi??rA?d wyrA?A?nionych osA?b znalazAi??a siAi?? Anna Formaniewicz kierownik Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach, ktA?ra otrzymaAi??a z rAi??k Prezesa ZarzAi??du GAi??A?wnego bluehost Tadeusza MusiaAi??a OdznakAi?? HonorowAi?? ai??zWIERNI TRADYCJIai??? – Za ZasAi??ugi w Upowszechnianiu Wiedzy i PamiAi??ci o Powstaniu WielkopolskimAi?? 1918/19. WyrA?A?nieniem tym doceniono wieloletniAi?? pracAi?? muzeum ktA?re poprzez organizowanie tematycznych wystaw czasowych takich jak min.: ai??zStraA?acy w Powstaniu Wielkopolskimai???, ai??z95 rocznica Powstania Wielkopolskiegoai???, ai??zMichaAi?? DrzymaAi??a Polak NiezAi??omnyai??? propaguje w Ai??rodowisku a szczegA?lnie w Ai??rA?d mAi??odzieA?y szkolnej tematykAi?? Powstania Wielkopolskiego. Muzeum udostAi??pnia materiaAi??y do opracowaAi?? i wydawnictw historycznych, Ai??ciAi??le wspA?Ai??pracuje ze znanym historykiem dr. ZdzisAi??awem KoAi??ciaAi??skim.

Anna Formaniewicz.