Pod takim hasAi??em dnia 21 marca 2017r. w Wielkopolskim Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach zostaAi??o zorganizowane spotkanie, poAi??Ai??czone z otwarciem wystawy plastycznej w Pracowni Przyrodniczej im. Albina A?Ai??ckiego. W spotkaniu uczestniczyli przyjaciele oraz rodzina p. Albina A?Ai??ckiego m.in. p. Maria A?Ai??cka z cA?rkAi?? MagdalenAi??, w-ce Burmistrz Rakoniewic Arkadiusz PawAi??owski,Ai?? Gizela ZiA?Ai??kowskaAi?? Inspektor ds. Promocji, Redaktor Naczelny GAi??osu WolsztyAi??skiego p. Anna Domagalska, bluehosta????i??ci??? Dyrektor Biblioteki WolsztyAi??skiej p. Arleta PrzAi??dka, Kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Wolsztynie p. Katarzyna JAi??czmionka, Dyrektor Z S-G z Rakoniewic p. Bernadeta Bielec, Komendant PSP w Grodzisku Wlkp. st. bryg. Wojciech Nolka, p. Lech KoAi??ciaAi??ski, p. KieAi??czyAi??scy oraz pracownicy WMP. Po czAi??Ai??ci oficjalnej zakoAi??czonej otwarciem wystawy ai??zNie Tylko Przyrodaai??? zaproszeni goAi??cie przy wspA?lnej kawie wspominali p. Albina A?Ai??ckiego oraz jego dorobek artystyczno- naukowy.

Ai??Ai??Ai??Ai??Ai??Ai?? ai??zNie Tylko Przyrodaai???

Wystawa prac malarskich Albina A?Ai??ckiego przygotowana w Pracowni Przyrodniczej Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa ukazuje nam kolejne oblicze tego fascynujAi??cego czAi??owieka. DziAi??ki uprzejmoAi??ci A?ony artysty p. Marii A?Ai??ckiej moA?emy przedstawiAi?? szerszej publicznoAi??ci rysunki i obrazy ze zbiorA?w prywatnych przedstawiajAi??ce zabytki architektury, koAi??cioAi??y, paAi??ace i ciekawe budowle.

NiesamowitAi?? dokumentacjAi?? sAi?? obrazy z lat 1948 ai??i?? 1956 przedstawiajAi??ce fragmenty zniszczonego GdaAi??ska, Stargardu SzczeciAi??skiego czy Szczecina. MiejscowoAi??ci, w ktA?rych Albin A?Ai??cki przebywaAi?? w okresie powojennym.

Podziw budzi fakt A?e Albin A?Ai??cki malujAi??c te obrazy z perfekcyjnAi?? dokAi??adnoAi??ciAi?? i wraA?liwoAi??ciAi?? ktA?ra do widza przemawia ai??i?? miaAi?? tylko 22 lata.

Opracowanie: Anna Formaniewicz, Hubert Koler