Pod takim hasA�em dnia 21 marca 2017r. w Wielkopolskim Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach zostaA�o zorganizowane spotkanie, poA�A�czone z otwarciem wystawy plastycznej w Pracowni Przyrodniczej im. Albina A?A�ckiego. W spotkaniu uczestniczyli przyjaciele oraz rodzina p. Albina A?A�ckiego m.in. p. Maria A?A�cka z cA?rkA� MagdalenA�, w-ce Burmistrz Rakoniewic Arkadiusz PawA�owski,A� Gizela ZiA?A�kowskaA� Inspektor ds. Promocji, Redaktor Naczelny GA�osu WolsztyA�skiego p. Anna Domagalska, bluehosta????�c�? Dyrektor Biblioteki WolsztyA�skiej p. Arleta PrzA�dka, Kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Wolsztynie p. Katarzyna JA�czmionka, Dyrektor Z S-G z Rakoniewic p. Bernadeta Bielec, Komendant PSP w Grodzisku Wlkp. st. bryg. Wojciech Nolka, p. Lech KoA�ciaA�ski, p. KieA�czyA�scy oraz pracownicy WMP. Po czA�A�ci oficjalnej zakoA�czonej otwarciem wystawy a�zNie Tylko Przyrodaa�? zaproszeni goA�cie przy wspA?lnej kawie wspominali p. Albina A?A�ckiego oraz jego dorobek artystyczno- naukowy.

A�A�A�A�A�A� a�zNie Tylko Przyrodaa�?

Wystawa prac malarskich Albina A?A�ckiego przygotowana w Pracowni Przyrodniczej Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa ukazuje nam kolejne oblicze tego fascynujA�cego czA�owieka. DziA�ki uprzejmoA�ci A?ony artysty p. Marii A?A�ckiej moA?emy przedstawiA� szerszej publicznoA�ci rysunki i obrazy ze zbiorA?w prywatnych przedstawiajA�ce zabytki architektury, koA�cioA�y, paA�ace i ciekawe budowle.

NiesamowitA� dokumentacjA� sA� obrazy z lat 1948 a�� 1956 przedstawiajA�ce fragmenty zniszczonego GdaA�ska, Stargardu SzczeciA�skiego czy Szczecina. MiejscowoA�ci, w ktA?rych Albin A?A�cki przebywaA� w okresie powojennym.

Podziw budzi fakt A?e Albin A?A�cki malujA�c te obrazy z perfekcyjnA� dokA�adnoA�ciA� i wraA?liwoA�ciA� ktA?ra do widza przemawia a�� miaA� tylko 22 lata.

Opracowanie: Anna Formaniewicz, Hubert Koler