Dnia 1 czerwca Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach goAi??ciAi??o ponad 100 dzieci ze SzkoAi??y Podstawowe nr 3 im. MichaAi??a DrzymaAi??y z Wolsztyna. Program pobytu na terenie muzeum obejmowaAi?? zwiedzanie ekspozycji, zajAi??cia w Sali Edukacyjnej, spotkanie ze straA?akami z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wielkopolskim oraz gry i zabawy prowadzone przez straA?akA?w i pracownikA?w muzeum. Jak przystaAi??o na uczniA?w szkoAi??y im. MichaAi??a DrzymaAi??y dzieci wraz z opiekunami zwiedziAi??y wystawAi?? ai??zWozem do Historiiai??? a nastAi??pnie przeszAi??y na rakoniewicki rynek gdzie znajduje siAi?? Ai??rekonstrukcja wozu MichaAi??a DrzymaAi??y. ZakoAi??czenie kilkugodzinnej wyprawy do Rakoniewic odbyAi??o siAi?? przy fontannie ai??z W HoAi??dzie StraA?akomai??? i tu przy piAi??knej pogodzie moA?na byAi??o wreszcie poszaleAi??. Dzieci do Wolsztyna wrA?ciAi??y pociAi??giem co z pewnoAi??ciAi?? atrakcyjnie zakoAi??czyAi??o ich Ai??wiAi??to. Gratulujemy Wychowawcom pomysAi??u na ciekawAi?? wycieczkAi??, dziAi??kujemy Komendantowi i StraA?akom z Komendy Powiatowej PSP za pomoc, a zaAi??oga Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa przeszAi??a kolejny test sprawnoAi??ciowy ai??zJak siAi?? chce , to moA?naai???.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Marta Chmiel