Dnia 1 czerwca Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach goA�ciA�o ponad 100 dzieci ze SzkoA�y Podstawowe nr 3 im. MichaA�a DrzymaA�y z Wolsztyna. Program pobytu na terenie muzeum obejmowaA� zwiedzanie ekspozycji, zajA�cia w Sali Edukacyjnej, spotkanie ze straA?akami z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wielkopolskim oraz gry i zabawy prowadzone przez straA?akA?w i pracownikA?w muzeum. Jak przystaA�o na uczniA?w szkoA�y im. MichaA�a DrzymaA�y dzieci wraz z opiekunami zwiedziA�y wystawA� a�zWozem do Historiia�? a nastA�pnie przeszA�y na rakoniewicki rynek gdzie znajduje siA� A�rekonstrukcja wozu MichaA�a DrzymaA�y. ZakoA�czenie kilkugodzinnej wyprawy do Rakoniewic odbyA�o siA� przy fontannie a�z W HoA�dzie StraA?akoma�? i tu przy piA�knej pogodzie moA?na byA�o wreszcie poszaleA�. Dzieci do Wolsztyna wrA?ciA�y pociA�giem co z pewnoA�ciA� atrakcyjnie zakoA�czyA�o ich A�wiA�to. Gratulujemy Wychowawcom pomysA�u na ciekawA� wycieczkA�, dziA�kujemy Komendantowi i StraA?akom z Komendy Powiatowej PSP za pomoc, a zaA�oga Wielkopolskiego Muzeum PoA?arnictwa przeszA�a kolejny test sprawnoA�ciowy a�zJak siA� chce , to moA?naa�?.

Tekst: Anna Formaniewicz
Foto: Marta Chmiel