Rok 2017 zostaA� przez WA�adze Miasta Rakoniewice ogA�oszony Rokiem MichaA�a DrzymaA�y. Muzeum czynnie wA�A�czyA�o siA� w obchody rocznicowe wspA?A�pracujA�c z UrzA�dem Miasta m.in. przy organizacji konkursu na plakat o Michale Drzymale, konkursu teatrA?w szkolnych Gminy Rakoniewice ze spektaklami o tematyce DrzymaA�owskiej czy organizujA�c wystawA� poA�wiA�conA� bohaterskiemu chA�opu a�zWozem do Historiia�� MichaA� DrzymaA�a Polak NiezA�omnya�?

Dnia 13 wrzeA�nia w 160 RocznicA� Urodzin MichaA�a DrzymaA�y wystawA� A�zwiedzili uczestnicy Konferencji zorganizowanej przez WielkopolskA� IzbA� RolniczA�, Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. oraz UrzA�d Miejski Gminy Rakoniewice.

Wystawa a�zWozem do Historiia�? czynna bA�dzie do 08 paA?dziernika 2017 r. W tym dniu na terenie Rakoniewic odbA�dzie siA� cykliczna impreza, Biegi DrzymaA�owskie na DychA� oraz OgA?lnopolskie Biegi StraA?akA?w PSP na 10 km.

Tekst: Anna Formaniewcz
Foto.Gizela ZiA?A�kowska