9 lutego w piAi??tkowe przedpoAi??udnie Wielkopolskie Muzeum PoA?arnictwa w Rakoniewicach miaAi??o przyjemnoAi??Ai?? goAi??ciAi?? grupAi?? mAi??odzieA?y z PoznaAi??skiej SzkoAi??y Podstawowej nr. 6 imienia Hipolita Cegielskiego. WycieczkAi?? zorganizowaAi??o Biuro PodrA?A?y ai??zRanturai??? z Poznaniu, ktA?re oprA?cz tradycyjnego zwiedzania zapewniAi??o uczniom dodatkowe atrakcje. Po zapoznaniu siAi?? ze zbiorami muzealnymi, oraz lekcjAi?? edukacyjnAi?? mAi??odzieA? wziAi??Ai??a udziaAi?? w zawodach sportowo-poA?arniczych, polegajAi??cych na przeciAi??ganiu wAi??A?a straA?ackiego, biegu ze zwijadAi??em, biegu z wiadrami, oraz tzw. wyAi??cigu gAi??sienic. Zawody wymagaAi??y od uczestnikA?w sporego zaangaA?owania, oraz wysiAi??ku fizycznego. Nie odstraszyAi??a ich takA?e niesprzyjajAi??ca zimowa aura. MAi??odzieA? wraz z opiekunami Ai??wietnie siAi?? bawiAi??a, poznajAi??c jednoczeAi??nie czAi??sto trudny w wykonaniu zawA?d straA?aka.

Za odwiedziny goAi??ciom bardzo serdecznie dziAi??kujemy i zapraszamy ponownie.

Tekst: Hubert Koler
Foto: Waldemar Chojnacki