11 października w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach otwarto kolejne trzy wystawy w ramach wydarzeń „Strażacka Niepodległa”

Pierwsza z nich to stała wystawa sprzętu samochodowego i bojowego z okresu powojennego. W przestrzeni starej remizy strażackiej, wystawa prezentuje przede wszystkim Polskie samochody bojowe. Dodatkowo przedstawiono m.in. stanowisko dowodzenia ze sprzętem radiofonicznym, mundury, hełmy, aparaty tlenowe, obuwie, hydranty, prądownice, wytwornice pianowe, drabiny hakowe, czy plakaty o tematyce prewencyjnej. Całość eksponatów świetnie oddaje ducha ówczesnej epoki.
więcej o wystawie tutaj

Druga wystawa pt. „Polonia” przedstawia cykl grafik autorstwa Artura Grottgera powstałych w 1863 r.  Cykl rysunków „Polonia” jest najbardziej ekspresyjnym i patriotycznym dziełem Grottgera. Składa się z 7 rysunków przedstawiających reporterskie i symboliczne przedstawienie wypadków powstańczych.
więcej o wystawie tutaj

Trzecia wystawa o oryginalnym tytule  „Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów”, czyli „Mężczyzna dojrzewa do wieku 6-ciu lat, a potem to już tylko rośnie” stanowi kolekcje żołnierzyków Wojska Polskiego, zebranych oraz wykonanych przez Grzegorza Kamińskiego, nauczyciela historii i pasjonata pożarnictwa.
więcej o wystawie tutaj