W piątkowe popołudnie 20 marca br. w Grodziskiej Hali Sportowej odbyła się uroczystość 20-lecia Powiatu Grodziskiego. Uroczystość była doskonałą okazją do zaprezentowania efektów 20 letniej pracy na rzecz rozwoju Powiatu Grodziskiego, co licznie zgromadzeni goście mogli zobaczyć na nagranym w tym celu filmie. Następnie Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Sebastian Skrzypczak wręczyli nagrodzonym Medale „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego” oraz nagrody gospodarcze „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Grodziskiego”.

Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich osób tworzących i pracujących na rzecz powiatu, przemówień zaproszonych gości oraz delegacji zagranicznych, którzy nie kryli podziwu i zadowolenia z efektów pracy i rozwoju Powiatu Grodziskiego.

Część oficjalną zakończył koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na czele z prof. Haliną Lorkowską.

W trakcie trwania uroczystości obecni mogli zapoznać się z zaprezentowaną wystawą Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach przedstawiającą czyn strażacki w odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

Więcej na temat uroczystości 20-lecia Powiatu Grodziskiego