W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, muzeum czynne będzie zgodnie z nowym harmonogramem, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego oraz zasad zwiedzania, wynikających z obowiązujących przepisów ujętych w regulaminie. Dotyczą m.in. obowiązkowego noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk. Czy zachowaniu odpowiedniego dystansu w stosunku do drugiej osoby.

Kasa muzealna będzie dostępna dla zwiedzających:

 • wtorek – piątek, 13:00 – 15:00  
 • soboty i niedziele, 9:00 – 16:00.

Z uwagi na możliwość zwiększonego kontaktu w trakcie zwiedzania, do odwołania, pozostają niedostępne stanowiska edukacyjne, biblioteka muzealna oraz lekcje edukacyjne.

Zachęcamy do korzystania z bezgotówkowej metody płatności.

REGULAMIN ZWIEDZANIA

 1. Kasy muzeum czynne będą od wtorku do piątku w godzinach 13:00 – 15:00 oraz soboty i niedziele od 09:00  do 16:00
 2. Muzeum dostępne będzie dla osób posiadających własne maski ochronne (nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia)
 3. Zwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściach oraz wyjściach.
 4. Zwiedzający po wejściu na dziedziniec muzealny zobowiązany jest do kontaktu telefonicznego na podany numer, w celu powiadomienia przewodnika o swojej obecności.
 5. Przewodnik zabezpieczony w maskę oraz rękawice ochronne sprzedaje bilety w miejscu rozpoczęcia zwiedzania za pomocą przenośnej kasy fiskalnej
 6. Zakup biletu, pamiątek itp. powinien odbywać się w miarę możliwości poprzez płatności bezgotówkowe (przelew, karty płatnicze)
 7. Jednorazowo na terenie WMP przebywać może 10 osób w ramach biletu indywidualnego (możliwa wcześniejsza rezerwacja telefoniczna)
 8. Zwiedzający są zobowiązani do zachowania pomiędzy sobą odstępu minimum 2 m. (nie dotyczy rodzin)
 9. Ruch zwiedzających odbywa się zgodnie z wytyczonym kierunkiem zwiedzania przy ograniczonym udziale przewodników.
 10. Goście w trakcie zwiedzania mają do dyspozycji osobne wejścia i wyjścia z budynków oraz w razie potrzeby toaletę.
 11. W trakcie zwiedzania gości obowiązuje całkowity zakaz dotykania eksponatów, prosimy jednocześnie o powstrzymywanie się od zbędnego dotykania drzwi, klamek, taśm oddzielających i gablot muzealnych.
 12. Czasowo zawiesza się zwiedzanie grupowe, lekcje muzealne, działalność biblioteki muzealnej oraz stanowisk edukacyjnych.