W sobotę 25 lipca nasi przedstawiciele: Oliwia Kaczmarek (Młodszy referent ds. Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Zagranicznej Gminy Rakoniewice) oraz Hubert Koler (Naczelnik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach) uczestniczyli w akcji promocyjnej dotyczącej Turystyki Aktywnej na Placu Wolności w Poznaniu!
Stolica Wielkopolski była tego dnia idealnym miejscem by pokazać się z jak najlepszej strony. Celem akcji było poznanie najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Wielkopolsce, w których można spędzić w mniej i bardziej aktywnie, wolny czas.
Przez cały dzień można było zapoznać się z atrakcjami miast takich jak Poznań, Wągrowiec, Złotów i oczywiście Rakoniewice! Atrakcją przygotowaną przez organizatora czyli Wielkopolską Organizację Turystyczną było miasteczko rowerowe.
Poznaniacy zaskoczeni tak dobrym i szybkim połączeniem kolejowym oraz bliskością położenia naszej gminy, z chęcią słuchali i dopytywali. Zabytkowe wozy, sikawki oraz sprzęt strażacki Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz Kraina Zabaw Bogilu we Wiosce przyciągnęły młodszych jak i starszych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również szlaki piesze i rowerowe naszej Gminy. Bogaci w piękne tereny i wiele ciekawych miejsc wartych poznania, nie mogliśmy opędzić się od zainteresowanych turystów. Poniżej film podsumowujący sobotni piknik. Zachęcamy do oglądania.

Wielkopolski Piknik Turystyczny

Drzwi Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa, Pałacu Czarneckich oraz rostarzewskiego ratusza, zawsze stoją przed Państwem otworem!

 

Tekst, Foto: Oliwia Kaczmarek