Zapraszamy na ostatni już przejazd RETRO, zorganizowany z okazji Europejskiego Roku Kolei 2021. Tym razem przejazd odbędzie się 1 sierpnia na trasie Wolsztyn-Rakoniewice-Wolsztyn oraz zostanie połączony ze zwiedzaniem Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Muzeum prezentuje prawie 4000 eksponatów, promuje pożarnictwo dzięki organizowanym wydarzeniom i wystawom na terenie muzeum oraz na zewnątrz, edukuje dzieci i młodzież z zakresu ochrony p.poż. i historii pożarnictwa, przekazując cenne wartości strażackie i patriotyczne, co czyni je miejscem o charakterze kulturotwórczym nie tylko dla Wielkopolan. Turyści biorący udział w przejeździe RETRO, będą mogli zwiedzić zarówno Muzeum Pożarnictwa, jak również zobaczyć piękny rynek i okolice Rakoniewic.

Rozkład jazdy:*

10:35 Odjazd pociągu ze stacji Wolsztynie

10:55 Przyjazd pociągu do Rakoniewic

11:10 – 12:30 Zwiedzanie muzeum

12:48 Odjazd pociągu ze stacji w Rakoniewicach

13:08 Przyjazd do Wolsztyna

*Prosimy o przybycie na dworzec min. 20 minut wcześniej

Ceny biletów:

Do 3 lat bezpłatnie (jeśli nie zajmuje osobnego miejsca siedzącego)

Od 4-16 lat 1 zł

Bilety normalne 10 zł

Wstęp do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w tym dniu będzie bezpłatny.

Ze względów bezpieczeństwa, bilety będzie można zakupić tylko i wyłącznie drogą elektroniczną! Poprzez platformę ToBilet.pl. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona 1 lipca o godzinie 12:00. (link do biletów zostanie udostępniony na naszym Facebooku i stronie internetowej).

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem od 15 maja 2021 w transporcie zbiorowym może być zajęte 100% miejsc siedzących. Jednak w dalszym ciągu pozostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk żelami wirusobójczymi dostępnymi w pociągu. Każdy kto zakupi bilet na przejazd, zobowiązany jest do zakrywania nosa i ust maseczką podczas całego kursu. Kto nie będzie stosował się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, może zostać wyproszony z pociągu. Ponadto w takim przypadku, bilet kolejowy na przejazd nie podlega zwrotowi.