Po dwóch latach przerwy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim w środę, 4 maja, zorganizowano drzwi otwarte. Z zaproszenia skorzystało ponad 1000 maluchów! Mieliśmy spore obawy czy zdołamy zapanować nad taką ilością „ pełnych żywiołu” maluchów. Na szczęście udało nam się opanować tą nietypową dla nas akcję, czego dowodem były uśmiechy najmłodszych.

Jak wygląda codzienna służba strażaków? Jakim sprzętem dysponują? Te i inne tajemnice można było poznać w czasie drzwi otwartych komendy. Można było zobaczyć od środka, jak wygląda codzienna służba strażaków i praca na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego.

Dla dzieci przygotowano: stoisko Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa, symulator zagrożeń pożarowych, pokazy pojazdów i sprzętu, „zadymione pomieszczenie”, sprawnościowy tor przeszkód. Nie mogło też zabraknąć „lania wody”. Ostatnim elementem była strefa dmuchańców.

Wiele odwiedzających komendę dzieci deklarowało, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Czy te marzenia uda się spełnić?

Dni otwarte w grodziskiej strażnicy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie potrafiliśmy odmówić żadnemu dziecku, w związku z czym akcja dni otwartych kontynuowana będzie w dniach kolejnych.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

Zdjęcia: Anna Borowiak – Grodzisk Nasze Miasto