Piknik Strażacki we Wroniawach przyciągnął tłumy ludzi.

W sobotę, 6 sierpnia o godzinie 15 wystartował Piknik Strażacki we Wroniawach. Spotkanie poprowadził Przemysław Mielcarek, prezes OSP Wroniawy, który zapoznał przybyłych gości z harmonogramem imprezy. W programie znalazły się loteria fantowa, gdzie główną nagrodą był wyjazd na wakacje do Grecji, „dmuchańce”, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, animacje, grill, bufet, kawa, ciasto, pokaz sprzętu strażackiego. O stoisko gastronomiczne zadbały panie z KGW Wroniawy.

O godzinie 18 wystąpił dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury Jarosław Świrszcz wraz z wokalistką Nikolą Jodko, a o godzinie 19 mażoretki Aura z Wolsztyna. Po zmroku zaplanowano pokaz iluminacji świetlnej i zabawę taneczną przy muzyce zespołu Tak-Ton. Warto dodać, że wydarzeniu przyświecał ważny cel – zbiórka pieniędzy na zakup samochodu osobowego typu bus. Wesprzeć można było także zbiórkę pieniędzy dla Kacpra Franeckiego, który cierpi na guza mózgu.

 

Więcej na: Wolsztyn Nasze Miasto

oraz OSP Wroniawy

 

Tekst, foto: Natalia Krawczyk – Wolsztyn Nasze Miasto, Ania Ratajska, Martyna Kaczmarek