Uroczystą mszą św. odprawioną w intencji strażaków rozpoczęły się obchody 205 rocznicy powstania straży pożarnej w Wielichowie. W niedzielę 4 września do kościoła farnego w Wielichowie przybyły liczne delegacje, poczty sztandarowe, zaproszeni gości oraz druhny i druhowie. Po nabożeństwie, które odprawili księża Marek Smólski i Wieńczysław Nowak uformował się pochód, który przeszedł na stadion w Wielichowie. W części oficjalnej uroczystości wręczone zostały odznaczenia i medale oraz podziękowania za długoletnią współpracę z jednostką.

Życzenie jednostce przesłali Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP w Poznaniu. Swoje podziękowania dla strażaków wyrazili m.in. burmistrz Honorata Kozłowska i Genowefa Feldgebel przewodnicząca Rady Miejskiej, Henryk Szymański radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marcin Włodarczyk komendanta Powiatowy PSP w Grodzisku Wlkp., Sławomir Górny wicestarostę grodziskiego, Leszek Chojnacki prezesa ZO Powiatowego ZOSP RP w Grodzisku Wlkp. oraz liczne grono jednostek, osób firm i instytucji biorących udział w wydarzeniu.

Jubileusz połączony był z finałem akcji letniej stąd na stadionie pojawiło się bardzo dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zamki dmuchane, pokazy strażackie, animacje to tylko nieliczne, z wielu które przygotowali organizatorzy. Nie zabrakło malowania twarzy, na chętnych czekał papierowy wóz strażacki do pomalowania oraz papierowy do wycięcia i złożenia. Przez cztery godziny każdy znalazł dla siebie coś atrakcyjnego. Na zakończenie imprezy w niebo „wystrzelił” kolorowy obłok wyrzucony rękoma dzieci. Program imprezy muzycznie okrasił Bartek Gracz, który zagrał i zaśpiewał kilkanaście popularnych piosenek. Na stadionie swój finał miały warsztaty ceramiczne zorganizowane w czasie akcji letniej z Galerią Magiel.

 

Więcej: KSRG OSP Wielichowo
Grodzisk Nasze Miasto

OSP KSRG Wielichowo
Ania Borowiak